Tamam. Biraz daha açalım.

Takviye Kuvvetler, kendi alanlarında uzmanlaşmış yaratıcı sektör uzmanlarının (Bkz. Yaratıcı sektör: Reklamcılık, iletişim, bilişim, görsel sanatlar, dijital tasarım, arayüz tasarımı…) iletişim bilgilerini paylaştıkları bir “rehber”dir.

İnsan kaynakları uzmanı arkadaşlarımız buna “Haa, yetenek havuzu yaniii” de diyorlar. Ama bize nedense hala bir tür sarı sayfalar havası veriyor bu iş. Havuz dediğin yer insanların yüzüp eğlendikleri bir yerdir. Freelance çalışanlar ise öyle ShutterStock görsellerindeki gibi havuz kenarında falan çalışmıyor. Kıskanmanıza hiç gerek yok.

Piyasadaki diğer platformların iş modelinde bildiğiniz gibi arada yapılan işlemlerden komisyon almak ve iletişim bilgilerini gizli tutmak var. Bizde tam tersi. Aranızda ne olup bittiğine karışmıyoruz. Zaten alın teriyle kuş kadar kazanan freelancer’lardan da komisyon kesintisi yapmıyoruz. (Ha gelir durumları iyidir, ilan öne çıkarma satın almak isterler, onların hür iradesidir.)

Ne değildir?

  • İnsan kaynakları şirketi değildir.
  • Freelance pazaryeri platformu değildir.
  • Reklam ajansı değildir.
  • Çöpçatanlık sitesi değildir. (Linkedin sapıkları siteyi şimdi terk edebilir.)

Kimleri Kabul Ediyoruz?

Öyle çok ince eleyip sık dokumuyor, katılmak isteyenlere annesinin kızlık soyadını sormuyoruz. Aramızda yeni mezunlara ve yeni yeteneklere de yer veriyoruz.

Tek isteğimiz, güzel ve orijinal çalışmalarla dolu bir portföye sahip olmak ve bu portföye online olarak ulaşabilmemiz. -Diğer türlü kendileri hakkında bilgi almak isteyen ajans başkanları ya da insan kaynakları uzmanları nereden tanıyacak freelancer’ları? Öyle değil mi?

Ajans Başkanlarından Ricamız…

Evet, bu sözümüz size.

Biliyoruz, işler çok yoğun. Eleman da ha deyince bulunmuyor ve freelance çalışanlarla iş yapmanın bazı riskleri olduğunun farkındayız.

Yine de bu liste üzerinden iletişim kurduğunuz freelancer’lar için şu konulara hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz:

  • Listedeki uzmanların bazıları deneyimsiz ama iş öğrenmeye çalışan iyi niyetli çocuklar, bazıları da sektörün kurdu, aile geçindirme aşamasına gelmiş yetişkin isimler olabilir. Yaş baş demeden karşılıklı saygı çerçevesinde iletişim kurmaya dikkat edelim.
  • Karşınıza kim çıkarsa çıksın, el ve zihin emeğiyle çalışan, zamanını kiraya veren insanlara hakkını zamanında ve tam olarak ödeyelim.
  • “Ufacık iş canım ne gerek var” demeyelim, aranızda iş başlangıcında fiyat ve iş açıklamasını net şekilde belirten bir yazılı anlaşma sağlamaya özen gösterelim.
  • İlanlarda freelancer tarafından belirtilen “müsaitlik zaman dilimleri” konusuna dikkat edelim. O saat aralığını seçmelerinin bir nedeni olduğunu unutmayalım. Bazı freelancer’lar ek iş olarak akşamları müsait olabiliyor örneğin, onları gündüz rahatsız etmeyelim ki tam zamanlı işlerini tehlikeye atmayalım. Ayrıca freelancer’ların da dinlenme ve sinemaya gitme saatleri olması gerektiğini ekleyelim.

Anlayışınız için teşekkür eder, bol kazançlı işler dileriz!

Giriş Yap

Register

Şifreyi Sıfırla

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.